Spousta článků na téma Život s kulturistou již bylo publikováno, avšak většinou přímo od pánů samotných, pojďme se podívat na to, jak vidím to, že zrcadlo patří spíše jemu, já. Je to k nevíře, ale už to bude nějaký ten rok, co sdílím s tímto člověkem život. I když jsem pravděpodobně ojedinělý případ, protože se dá říct, že jsem svoji drahou polovičku k soutěžení dokopala, tak si myslím, že většina pro a proti jsou podobná s ostatními. Tady je pár z nich.

kontrola-formy-arnoldCo kdybych přes noc přišel o kvadricepsy?

Rovnou se vrátím na začátek článku. Neexistuje průchod okolo zrcadla bez toho aniž by alespoň minimálně nekontrolovat nějakou část svého těla. Vlastně ani zrcadlo nepotřebuje, jelikož se pravidelně kontroluje pohmatem. “Zatnout jednu kozu, druhou, ukaž bicepsy, dobrý pořád tam jsou.” Kontrola musí být, nejlépe co minuta jiná partie, kdyby se náhodou něco zmenšilo/zvětšilo. Nenechte se zmást, nejsou to pohledy typu “namyšlených buzerantů” chodících ve skinny džínách, chlubících se při svých 60kilech břišáky, nýbrž spíše pohledy kritické. Nikdy pro sebe nebudou mít dostatečně velké ruce a vyproužkovaný zadek.

Sobota – budíček maximálně 7:30!

I kdyby padaly trakaře, tak vstane a jde si udělat snídani, musí přece stihnout sníst všechna ta čísla, jenž naplní jeho svaly. Potom Vás většinou začne otravovat.  Proč? Nudí se. Víkendoví spáči, máte po prd… smůlu.

Při nule sacharidů nemůžete očekávat, že Vás bude milovat!

Testosteron nebo estrogen?!

Čím blíž je soutěž a jídla ubývá, sinusoida jeho nepředvídatelného chování je větší a větší. Nálady od citlivé ženy až po zuřivého agresora jsou schopný se střídat v minutových intervalech, až si občas říkám jestli místo toho tesťáku nemá estrogen. Ale přece nemůžete čekat, že Vás bude milovat někdo na nule sacharidů.

speed-datingCvičíš? Ne? Další!

Není to pravidlem, ale řekněme si narovinu, že sdílený koníček je vždy plus. Musíte doma přece řešit problémy jako gluteusy, anabolické okno, pumpovat vs. nepumpovat, co je nejlepší na zadní stranu ramen a tak. Navíc jsou období, kdy je Váš jediný společný čas právě v posilovně.

TIP1: pokud se věnujete cvičení/trenérství dost dlouho a na nějaké úrovni, není lepšího pocitu, než když Vás Milý naštve a Vy ho můžete zničit ve fitku.

TIP2: upgrade je, pokud už není soutěž daleko a můžete mu dávat totálně vyčerpávající shazované série, super série výpadů a dřepů apod. (většina kulturistů nemá totiž zrovna fyzičku na úrovni maratonových běžců).

Reději smrt než crossfit!

Jiný sport nemá v jeho rozvrhu místo, nedej Bože crossfit. Ostatní aktivity odložte, či si najděte jiného sparinga, pokud toužíte i přesto sdílet jiný sport vybírejte ty, kde se nebudou muset moc hýbat – typu bowling, kulečník, stolní tenis (musíte být průměrní, ne olympionici ), laser game (krátký a baví je to i přes to, že musí chvíli běhat) apod. Výjimky se ale občas vyskytnou,  jen v offseason samozřejmě, a můžete se pustit i do o něco málo akčnějších sportů, zpravidla se opravdu pobavíte, běh, cupkání a jiné aktivity, na než  je potřeba fyzička, jsou v podání kulturisty velice vtipné.

Krabičky!

Jídlo, jak všichni víme, je základ, tudíž je vždy a všude s Vámi. Musíte se s tím smířit, kdykoliv a kdekoliv.

Příklad ze života: Když jsme před pár lety měli první rande, tak jsme uprostřed “romantické” procházky oba dva vytáhli svoje krabičky, zkrátka nastal čas jíst :D. Ale chápu, že pro holky, které nejsou takoví magoři, může být těžké, když si Váš Milý začne v kině uprostřed filmu míchat protein.

 

Napadá mě dalších milion věcí, které zažíváte jen s kulturisty od hader z fitka, které jsou všude až po to, že Vám polovinu kuchyně zaberou jeho doplňky, ale to je na další díl.

Není to jen samé proti, jak by mohlo vypadat, ostatně pro je daleko víc. Jsou to většinou hodní kluci, pokud je někdo debil, nebývá to tím, že je kulturista. Je jediná věc, která je zakázaná, nesmíte jim stát v cestě za snem, ale to ani oni Vám (Já ho podpořím když už nemůže při sérii, on si vyslechne moje problémy s C++ a C# a dělá, že ho to zajímá a rozumí tomu). Časem si uvědomí Vaši podporu a věřte, že Vás bude milovat víc než činky. Pokaždé když mu uděláte radost steakem nebo jinou dobrotou zahrne Vás láskou, velké plus je v tom, že i on sám umí vařit, tudíž Vám může udělat snídani do postele (DOUFÁM, ŽE SI TO ČTEŠ :D). To, že měsíc před závody není zrovna láskyplný a nedopřeje Vám vše co by jste chtěli, nebojte vynahradí Vám to po závodech někdy i 2x tolik a Vy máte alespoň měsíc čas pro sebe a můžete dělat věci, které ho nudí. Není to horda špeku , ale horda to je, takže máte pocit bezpečí, nemluvě o tom, že když chce tak si Vás prostě odnese (nesmíte být stokilová hrošice, s tím se už tak snadno nechodí). A mnoho dalšího, každý si najde to svoje.

Na závěr chci říct, že se jedná čistě o moje názory a zkušenosti, tudíž ne všichni jsou takoví.

Komentuj

Komentář